„LANGAI LIETUVOJE – Kaip pasirūpinti PVC langais?” – Visiems langams reikia reguliarios priežiūros ir švaros, nes tarša, prastos oro sąlygos ir daug kitų faktorių gali sukelti žalą jūsų langams. Pakeisti langus gali būti brangu, bet su papildoma priežiūra ir pasinaudojant mūsų suteiktais langų priežiūros patarimais jums pavyks pagerinti jūsų langų būklę, išvaizdą ir tarnavimo laiką. Žinoma, langų priežiūra priklauso nuo daug įvairių faktorių, kaip: kokio dydžio, iš kokių medžiagų ir kokio tipo yra jūsų langas, todėl mes sudarėme paprastą ir aišku vadovą, kaip pasirūpinti savo langais.

LANGAI LIETUVOJE – Kaip pasirūpinti PVC langais?

Kaip pasirūpinti langų stiklinimu ?

Norint, kad jūsų langų stiklinimas atrodytų kiek įmanoma geriau, svarbu turėti reguliarų valymo grafiką. Mes rekomenduojame, kad kruopščiai valytumėte savo langus bent du kartus į metus normaliomis sąlygomis. Kita vertus, jeigu jūsų nuosavybė yra netoli pajūrio, kur jūsų langai gali būti aplaistyti sūriu vandeniu ar netoli pramoningų darboviečių arba statybvietėse kur yra daug dulkių ir žemių, tokiu atveju jums langus reikėtų valyti dažniau.

Bendri valymo patarimai:

  • Naudokite švelnų skudurą ir vandenį su muilu arba langų plovimo skystį.
  • Naudokite komercinį langų valymo tirpalą arba kremą.
  • Naudokis produkto valymo instrukcijomis.
  • Stenkis neaptaškyti lango rėmų tirpalu ar kremu.
  • Nuplauk putas švariu vandeniu.
  • NENAUDOKITE kempinėlės šiurkčiu paviršiu ant nenusivalančių žymių

Dažų panaikinimas:

Kai dažai savo namų sienas netyčia dažų gali pakliūti ant langų stiklo. Jei taip atsitiko, yra keletas būdų išspręsti šią problemą, bet reikia tą daryti kuo skubiau kol dažai nepridžiuvo.

  • Naudokite šiltą, muiluotą vandenį ir su juo valykite dažus.
  • Naudokite baltą spiritą, kad nuvalytumėte dažus nuo medinių ar metalinių paviršių.

Kaip elgtis su kondensacija:

Rudenį besikeičiant oro sąlygoms, kai temperatūra mažėja ir oras tampa kritulingesnis, langų kondensacija tampa dideliu rūpesčiu daugumai namų šeimininkų, nes jie mano, kad tai jų langų kaltė. Kondensatas dažnai yra laikinas efektas, kuris išsivalo po keletos valandų, bet gali būti nepatogus, atrodyti nemaloniai.

Kondensaciją sukelia temperatūros disbalansas, kai vieno paviršiaus temperatūra skiriasi nuo kito, pavyzdžiui, iš šaldytuvo išėmus butelį pieno, stiklo paviršius nukrenta žemiau vadinamojo „rasos taško“. Šiuo metu vandens garai iš atmosferos kondensuojasi į vandens lašelius ant jo paviršiaus. Vonios veidrodžiai dažnai susiduria su kondensatu dėl šilto, drėgno oro, susidarančio vonioje ar duše, o virtuvės languose gaminant maistą gali laikinai kondensuotis.

Ant langų gali susidaryti kondensatas stiklo išorėje, viduje arba tarp stiklų. Jei jis yra išorėje, tai yra gerai ir tai rodo kokybiško stiklo demonstravimą. Jei jis yra namo viduje, taip yra dėl ventiliacijos trūkumo ir prastesnės kokybės stiklų. Dėl sveikatos priežasčių (dėl drėgmės ir galimo pelėsio atsiradimo) rekomenduojame pakeisti stiklą, tačiau pirmiausia galite padaryti daug dalykų, kad sumažintumėte problemą. Paskutinis, deja, yra įrodymas, kad jūsų stiklo paketas sugedo ir įleidžia vandenį, todėl tikriausiai jį reikėtų pakeisti prieš pasirodant vandens žymėms ir pablogėjus matomumui.

Paprastai kuo šiltesnis langas, tuo mažesnė tikimybė, kad jame susidarys kondensatas. Tai reiškia, kad langai, pagaminti pagal išmatavimus, ir blokai su dvigubais arba trigubais stiklais, kur kas mažiau kenčia nuo kondensato, nes išlaiko daugiau šilumos. Tačiau naudojant mažos emisijos Pilkington-K stiklą, kuris užtikrina ypač puikią izoliaciją ir per jį praleidžia mažiau šilumos, stiklas iš išorės jaučiasi vėsesnis. Todėl jei po šaltų nakties temperatūrų staigiai pakils temperatūra arba ore padidės drėgmė, išorėje gali susidaryti kondensatas, kol lango temperatūra viršys rasos tašką, kai visiškai išnyks.

„LANGAI LIETUVOJE” Langų rėmo valymo patarimai ir priežiūra

Taip pat svarbu prižiūrėti langų rėmus, kaip ir stiklus. Nešvarumai dėl oro ir taršos paprastai neturėtų pažeisti jūsų langų, tačiau rekomenduojame reguliariai valyti rėmus, kad jie atrodytų geriausiai, ypač miestuose ir netoli pakrantės. Namuose miestuose ar pakrantėse rekomenduojame kas tris mėnesius valyti langų rėmus. Kaimo regionuose paprastai galite išsivalyti du kartus per metus.

Aliuminio ir PVC langų rėmai:

PVC ir aliuminio langus reikia mažiau valyti ir juos lengviau prižiūrėti nei medinius, todėl jie yra populiaresni. Valymas paprastai yra nesudėtingas procesas ir daugeliu atvejų daug šilto, muiluoto vandens paprastai atlieka šį darbą. Tačiau bet kokios sunkiai įveikiamos dėmės gali pareikalauti papildomo dėmesio.

PVC – yra mažai priežiūros reikalaujanti statybinė medžiaga, naudojama kaip dažytos medienos pakaitalas, dažniausiai langų rėmams ir palangėms, įrengiant dvigubus stiklus naujuose pastatuose arba keičiant senesnius viengubo stiklo langus.

Bendri valymo patarimai:

  • Naudokite minkštą skudurėlį ir šiltą, muiluotą vandenį.
  • Norėdami pašalinti riebalų žymes, naudokite ploviklį su nedideliu kiekiu vandens arba jo visai nepilkite, tada nuplaukite švariu vandeniu
  • Sunkioms PVC dėmėms pašalinti naudokite specializuotą kremo pagrindo PVC valiklį
  • Stiprioms aliuminio dėmėms pašalinti naudokite ploviklį su nedideliu kiekiu vandens. Šveiskite standžiu pluošto šepetėliu, o tada nuplaukite švariu vandeniu
  • NENAUDOKITE stiklo valiklio rėmams, nes jis greičiausiai bus neveiksmingas ir gali sugadinti
  • NENAUDOKITE jokių kitų valymo priemonių, tokių kaip virtuvės ar vonios valikliai
  • NENAUDOKITE šarminių medžiagų ar amoniako

„LANGAI LIETUVOJE” Medinių langų rėmai

Daugelis namų savininkų pirmenybę teikia PVC langams dėl to, kad jiems beveik nereikia priežiūros ir pigiau montuoti. Tačiau kai kurie namų savininkai, ypač gyvenantys senesnėse patalpose, gali pasirinkti medinius rėmus, dėl nesenstančios išvaizdos arba dėl išsaugojimo apribojimų. Jei renkatės medinius langus, svarbu žinoti, kad jiems reikalinga speciali priežiūra ir priežiūra, kad būtų užtikrintas ilgaamžiškumas. Visi mediniai karkasai yra pagaminti iš specialiai atrinktos, medžiagos apdorotos medienos. Mediena turi natūralių savybių, kurios padės jai atlaikyti stichijas. Tačiau, kad jis tarnautų dar ilgiau, gamykloje padengiame „spalvą harmonizuojančią“ apdailą, kurioje yra konservantų. Tada padengiame mikroporėtą apsauginę dėmę arba dažų apdailą.

Bendri valymo patarimai:

  • Bendram valymui naudokite minkštą šluostę ir vandenį su muilu arba plovikliu
  • Norėdami pašalinti riebalų žymes, naudokite ploviklį su nedideliu kiekiu vandens arba jo visai nepilkite, tada nuplaukite švariu vandeniu
  • Nenaudokite stiklo valiklio rėmams valyti
  • Nenaudokite virtuvės / vonios valiklių

Perdengimas:

Mediena nėra nesunaikinama. Dengtos apdailos priežiūra yra svarbi ne tik tam, kad langas ar durys atrodytų gerai, bet ir tam, kad jūsų gaminiai tarnautų dar ilgiau nei suteikiama garantija. Paviršiaus dangą rekomenduojama tikrinti kasmet ir, jei reikia, pakartotinai padengti medieną mikroporingu beicu arba dažais, vadovaudamiesi toliau pateiktais nurodymais.

  • Išvalykite langą arba duris, kaip nurodyta aukščiau, ir leiskite visiškai išdžiūti
  • Naudokite ploną šlapią ir sausą abrazyvinį popierių iš šlapio ir sauso silicio karbido, kad lengvai nuvalytumėte esamą dažų ar dėmių apdailą (nesistenkite trinti per esamą sluoksnį. Šis pratimas skirtas tik riebalams ir nešvarumams pašalinti ir lygų paviršių).
  • Visas dulkes ir šiukšles pašalinkite drėgnu skudurėliu, stengdamiesi, kad neįkvėptumėte dulkių
  • Leiskite gerai išdžiūti
  • Mikroporėtą apdailą užtepkite šepetėliu, stengdamiesi, kad šepetėlis nebūtų perkrautas ir nepatektų tarpiklių ar tarpiklių.
  • Naudokite tik mikroporėtus dažus arba beicą. Venkite ne mikroporingų paviršių, tokių kaip jachtų lakas, nes juos reikia dažniau nuvalyti ir atnaujinti. Ir jūs turėtumėte atidžiai sekti instrukcijas ant konteinerio.

Medinių langų įbrėžimai ir drožlės :

Pažeista mediena turi būti nedelsiant perdažyta arba beicuota

Pirmiausia paruoškite vietą, pašalindami visus paviršiaus pažeidimus lengvu abrazyvu, vadovaudamiesi grūdelių linija

Visas dulkes ir šiukšles pašalinkite drėgnu skudurėliu, stengdamiesi neįkvėpti dulkių

Jei reikia, gali būti naudojamas medienos užpildas, kad būtų atitaisyta žala ir būtų lygus paviršius, kad būtų galima pakartotinai padengti apdailą.

Iš naujo užtepkite apdailą ant pažeistos vietos, kaip aprašyta aukščiau

Neapdorojus įbrėžimų ir drožlių, gaminio garantija netenka galios.

Kaip prižiūrėti langų dalis ?

Langų spynos, vyriai ir rankenos nereikalauja reguliarios priežiūros, tačiau kartais reikės skirti dėmesio. Rekomenduojame retkarčiais valyti ir poliruoti. Visos judančios dalys, pvz., vyriai, turi būti tinkamai suteptos, ypač jei iš jungiamųjų detalių girdimas girgždėjimas.

Bendri valymo patarimai:

  • Nerūdijančio plieno dalims, pvz., rankenoms ir vyriams, naudokite minkštą audinį ir šiltą muiluotą vandenį. Įrodyta, kad plovimo skystis veikia gerai.
  • Nerūdijančio plieno apkaustai turėtų būti reguliariai valomi naudojant nerūdijančio plieno valymo priemones. Jei ant bet kokios nerūdijančio plieno įrangos lieka sunkiai pašalinami likučiai, pirmiausia naudokite vatos audinį.
  • NENAUDOKITE stiprių valymo priemonių, nes galite sugadinti aparatūros apdailą.

Spynų ir vyrių tepimas:

  • Jei reikia, naudokite lengvą mašinų alyvą, užteptą nedideliais kiekiais, kad suteptumėte spynas, fiksatorius, ribotuvus ir langų vyrius
  • NENAUDOKITE kitos alyvos, tepalų ar bet kokių kitų tepalų, tokių kaip WD40
  • NETEPITE plastikinių judančių dalių ant vyrių, nes jos savaime sutepa

LANGAI LIETUVOJE

Jeigu turite kokių nors papildomų klausimų arba norite užsisakyti mūsų teikiamas paslaugas, tada drąsiai kreipkitės.

MANTO LANGAI užtikrina kokybišką aptarnavimą ir mes teikiame mažiausiąs kainas Lietuvos rinkoje.

Su mumis galite susisiekti tokiais būdais:

Pildyti paraišką mūsų puslapyje

Tel.: +37061824889

El. Paštas: manto.langai@gmail.com

One comment

Leave a Reply